Peter Schraven benoemd tot erelid RKSV Juliana Mill
03 November 2025

Tijdens de Algemene Ledenvergadering van RKSV Juliana Mill op maandag 27 oktober 2025 is Peter Schraven benoemd tot erelid van de voetbalclub. Nadat het bestuur voor de pauze verantwoording had afgelegd over het gevoerde beleid van het seizoen 2024-2025 en kort had vooruitgeblikt richting de toekomst, klonk er in de kantine omstreeks 21.30 uur bij de aankondiging dat er een benoeming tot erelid zou plaatsvinden een daverend applaus toen geheel onverwacht zijn vrouw Donny de kantine binnentrad om Peter bij dit bijzondere moment bij te staan.
Daarmee was duidelijk dat zowel het bestuur als de algemene ledenvergadering zijn tomeloze inzet erkennen als onschatbare waarde en dat als voorbeeld zien voor velen binnen de vereniging. Uit handen van voorzitter Tom Heerbaart namen Peter en Donny met een grote glimlach samen een boeket bloemen van Berends Bloemsierkunst, een oorkonde en een foto in ontvangst. De foto zal een plaats krijgen boven de bar, waar de andere ereleden een prominente plek in de kantine hebben.
Peter werd op zijn twaalfde lid van Juliana dankzij wijlen Piet van Sambeek (ook erelid). Peter zat destijds bij De Verkenners en mocht van zijn ouders maar bij één vereniging lid zijn. Toen Piet op de boerderij van de ouders van Peter ‘piepers’ kwam halen, beloofde hij voetbalspullen voor Peter te regelen zodat hij kon gaan voetballen.
Peter was een rechtsback van wie het voetbalbroekje na afloop naar eigen zeggen met groene zeep moest worden gewassen. Zijn actieve voetbalcarrière is een aantal jaren geleden door rugproblemen geëindigd bij het wandelvoetbal. Naast een lange carrière als voetballer is Peter jeugdscheidsrechter geweest, heeft hij lang in de Commissie Beheer en Onderhoud gezeten en heeft hij de vrijwilligerscommissie bemand. Hiervoor werd hij in 2012 al verkozen tot meest verdienstelijk lid. Momenteel is hij onder andere verenigingsfunctionaris en trouwe supporter. Zondag is bij Peter voetbaldag, maar naast zondag is hij er ook vaak op maandag, dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag, soms ’s ochtends al om half 6 om te sproeien.
Zijn grootste verdienste is dat hij zich sinds het ontstaan van het huidige sportpark ontfermt over de velden: al 25 jaar ligt hier hetzelfde gras, waarbij Peter wordt ondersteund door een trouwe onderhoudsploeg. Iedere maandag worden de velden nagelopen en alle oneffenheden gerepareerd en op donderdag en vrijdag worden de lijnen er strak opgezet. Peter is een perfectionist en dat zie je terug aan de staat van de velden: met de bosmaaier nog even het lange gras bij de doelpalen weghalen, met de bladblazer het blad verwijderen of met een kwast het vergeten negenmeterstreepje op de achterlijn bij kalken. Van de kelderklasse tot en met de hoogste professionele voetbaltak, velen zijn razend enthousiast en complimenteren Peter en de onderhoudsploeg welverdiend. Door deze bijzondere verdiensten heeft Juliana de titel van erelid toegekend aan Peter Schraven.

Nadat pastoor James G. Joseph zijn geestelijk woordje voor onze Rooms-Katholieke vereniging had gedaan, werden naast Peter de volgende personen/teams tijdens de Algemene Ledenvergadering gehuldigd: Robin Manders (Meest verdienstelijk lid van het jaar), Coen Kerkhof (Sportman van het jaar), Lotte Nabuurs (Sportvrouw van het jaar), Suze van Gemert (Topscorer van het jaar), Lars Kerkhof (Pechvogel van het jaar), Juliana Vrouwen 1 (Sportploeg van het jaar).
Meest verdienstelijk lid: Robin Manders
“Ruim 30 jaar is Robin aaneengesloten lid van onze club. Daarmee is hij één van de weinigen van zijn generatie. Voor de gehele club, maar vooral binnen de jeugdafdeling is zijn inzet onuitputtelijk en van grote waarde. Naast dat hij ervoor wil zorgen dat iedereen er netjes bijloopt, verzorgt hij de veldindelingen voor trainingen en wedstrijden, verricht hij ook nog de nodige technische werkzaamheden aan het gebouw en is hij jeugdleider. De club kan op hem rekenen en dat al jarenlang.”

Sportman van het Jaar: Coen Kerkhof
“Coen is vaak op onze club, meestal als eerste van zijn team. Welk team is soms de vraag, want hij is overal inzetbaar. Ook bij het afsluitingsweekend, waar hij een vaste kracht is onder andere als doelman bij de penaltybokaal. Om te winnen moet zijn team er eentje meer scoren dan de tegenstander, want ondanks zijn goede trainingsopkomst, is ‘de nul’ met hem in het doel geen garantie. Toch kunnen we vaak op hem rekenen en is zijn inzet altijd honderd procent.”

Sportvrouw van het jaar: Lotte Nabuurs
“Onverzettelijkheid is de kracht van het team, waar Lotte een toonbeeld van is. Met haar duelkracht droeg zij afgelopen jaren bij aan het lage aantal tegendoelpunten van Juliana Vrouwen 1. Aanvalsters hebben geen fijne zondag en komen niet altijd ongeschonden uit de strijd. Lotte heeft een hoge trainingsopkomst en naast het voetbal heeft zij zich jarenlang ingezet voor de senioren activiteitencommissie.”

Topscorer van het jaar: Suze van Gemert
“Bij Suze zit voetbal in het bloed. Haar techniek, balvastheid en neusje voor de goal maken van haar een gevreesde spits. Als goalgetter scoort zij zowel met rechts, links als met het hoofd. Sinds haar komst bij de vrouwen haalde ze ieder jaar de dubbele cijfers. Afgelopen jaar liet zij ook bij Juliana Vrouwen 2 haar klasse zien en scoorde zij maar liefst 35 competitiedoelpunten.”
Pechvogel van het jaar: Lars Kerkhof
“Lars was na jarenlange toewijding op weg om als doelman een vaste kracht te worden bij Juliana 1, tot een zware knieblessure roet in het eten gooide. Zijn terugkeer op de voetbalvelden duurde door tegenslagen tijdens de revalidatie langer dan verwacht. Hij is naar eigen zeggen dankbaar dat hij wel weer mag en kan voetballen, dat in tegenstelling tot sommige anderen voor wie dit na een dergelijke blessure niet meer mogelijk is. Met deze prijs hopen we dat Lars deze vervelende periode achter zich laat en zijn team weer kan helpen om de nul te houden.”
Sportploeg van het Jaar: Juliana Vrouwen 1
“Wanneer het er echt om ging, bleek dit team moeilijk te kloppen. Er werd veel vaker gewonnen dan verloren, en als er verloren werd, was dit met een miniem verschil. De waardering voor jullie prestaties neemt nog altijd toe. Dat bleek ook op zondag 1 juni, toen de behaalde periodetitel werd bekroond met winst in de promotiewedstrijd. De derde promotie op een rij, een unieke prestatie en met jullie aanwezigheid ook een absolute meerwaarde voor de club.”
Nadat de diverse trofeeën en bijbehorende bloemen waren uitgereikt, worden ook nog een aantal bestuursleden herkozen. Tom Heerbaart (voorzitter), Regie Roefs (penningmeester), Hans Weren (hoofd seniorenzaken) en Jochen van de Wiel (kantine) zullen nog drie jaar lang onderdeel uitmaken van het bestuur, waar ook nog Ingo Rigters (secretaris) en Gerrit van Boxtel (hoofd beheerzaken) toebehoren.
Naar een hoofdjeugdzaken/jeugdvoorzitter is de vereniging nog altijd op zoek. De noodzaak van de invulling daarvan is dringend, omdat de druk op een aantal jeugdcommissieleden toeneemt qua werkzaamheden, waarbij er ook nog andere vacatures binnen de jeugd openstaan. Ook voor vrijwilligerszaken is de vereniging nog op zoek naar een oplossing.







